ÖDÜL TÖRENLERİ

GÖKÇE KARATAŞ 6. SPOR, SANAT VE EĞİTİM
ÖDÜLLERİNİ KAZANANLAR
(15 MART 2005)

YILIN YEREL SPORCUSU ÖDÜLÜ :
(2004 Yılındaki Başarıları Nedeniyle)
Büyükşehir Bel. Ank. Spor Kulübünden, Hürriyet GÜCER
Gençlerbirliği Spor Kulübünden, Kerem ŞERAS
MKE Ankaragücü Spor Kulübünden, Umut BULUT

EROL YAŞAR TÜRKALP YEREL GAZETECİLİK ve TV ÖZEL ÖDÜLÜ :

Yılın Yerel Gazetecilik Ödülü (SABAH), Yaşar ÖNEL
Yılı TV’de Yerel Spor Programcılığı ve Haberciliği
Ödülü (KANAL A), Murat ÇİMEN
Yılın Amatör Spora Destek Ödülü, ANADOLU AJANSI SPOR SERVİSİ

YILIN SPOR GAZETECİSİ ÖDÜLÜ :
Hürriyet Gazetesi, Korkut GÖZE
Cumhuriyet Gazetesi, Abdulkadir YÜCELMAN
Fanatik Gazetesi, Hamit TURHAN
Sabah Gazetesi, Erhan KARADAĞ

YILIN TV’DE SPOR PROGRAMCILIĞI ve HABERCİLİĞİ ÖDÜLÜ :
NTV, Kenan ONUK
TRT , TRT Spor Servisi

GENÇLERDE YILIN SPORCUSU ÖDÜLÜ :
(İskoçya’da 2004 Yılında Yapılan
Dünya Golf Şampiyonasındaki Başarıları Nedeniyle)
Golf Gençler Gümüş Sınıf Dünya 2. Ligi, Nejla GERÇEK ve Yasin YILDIRIM

YILIN SPORCUSU ÖDÜLÜ :
(Olimpiyatlardaki Başarıları Nedeniyle)
Halterde Olimpiyat Şampiyonluğu, Taner SAĞIR
Çekiç Atmada Olimpiyat 3. lüğü, Eşref APAK
Boksta Olimpiyat 2. liği, Atagün YALÇINKAYA

YILIN TEKNİK ADAMI :
(3 Defa Olimpiyat Şampiyonluğunu
Arka Arkaya Alması ve Efsane Sporculuğu Nedeniyle)
Halil MUTLU

AKIN ÇAKMAKÇI EĞİTİM ÖDÜLÜ :
(Yunanistan’da 2004 Yılında Yapılan Uluslararası
Olimpiyatlarda Bilgisayar Yarışmasındaki Başarısı
Nedeniyle)
2004 Bilgisayar Olimpiyatları Dünya 2. liği, Hakan YILDIZ

YILIN EĞİTİM ÖDÜLÜ :
(Bugüne Kadar Yaptırmış Olduğu Okullar, Laboratuvarlar, Yuvalar ve Tesislerde Türk Eğitimine ve Spor Eğitimine Sağladığı Olağanüstü Emekleri Nedeniyle)
Gazanfer BİLGE

YILIN SAĞLIK ÖDÜLÜ:
(Lösemeli Yavrularımızın Sağlık ve Eğitimlerine Yapmış Oldukları Olağanüstü Gayretler ve Emekleri Nedeniyle)
LÖSEV
Vakfı Adına Başkanı Üstün EZER

YILIN SANAT ÖDÜLÜ
Yıldız KENTER
Tekin AKMANSOY

YILIN ENGELLİ SPORCUSU ÖDÜLÜ:
(Olimpiyatlardaki Başarısı Nedeniyle)
Olimpiyat Atıcılık Şampiyonluğu, Korhan YAMAÇ

YILIN ÖZEL ÖDÜLÜ:
Doğu ve Güneydoğu ülkemiz için
Savaşan Gazilerimizin Başarıları Nedeniyle
Karagücü Engelliler Basketbol Takımı

YILIN İNSANLIK ÖDÜLÜ:
(Ülkemiz İçin Savaşmış Şehit, Gazilerimizin Çocuklarıyla, Fakir – Başarılı Çocukların Binlercesine ÖZ–DE–BİR’e Bağlı Dersanelerde ÜCRETSİZ VE BURSLU EğitimOlanağı Sağlamaları Nedeniyle)
ÖZ–DE–BİR Adına, Başkan İbrahim ARIKAN

YILIN SPOR ADAMI ÖDÜLÜ :
(Dünya Spor Yazarları Başkanı Olması ve Yurtdışında Hem Bu konuda Hem de Olimpiyat Komitesi Başkanı Olarak Çok Başarılı Hizmetler Yapması ve Türkiye’nin Tanıtımında Çok Önemli Katkıları Olması Nedeniyle)
Togay BAYATLI

UNUTULAMAYANLAR

UNUTULAMAYAN SPORCU ÖDÜLÜ:
Sporcu Olarak Türkiye Sporuna Yaptıları ve Milletimizin Hiçbir Zaman Unutamayacağı Hizmetleri Nedeniyle,
Yaşar DOĞU
Gazanfer BİLGE
Mustafa DAĞISTANLI
Ahmet AYIK
Ekrem KOÇAK
Ertan ADATEPE
Zeynel SOYUER
A. İhsan YİĞİT

UNUTULAMAYAN SPORCU ADAMI ÖDÜLÜ:
Spor Adamı Olarak Türk Sporuna Yaptıkları ve Milletimizin Hiçbir Zaman Unutamayacağı Hizmetleri Nedeniyle
Hasan POLAT
Sinan ERDEM
Osman SOLAKOĞLU
Halim ÇORBALI
İbrahim ONUK

UNUTULAMAYAN BAŞKAN ÖDÜLÜ:
Kulüp Başkanı Olarak Türk Sporuna Yaptıları ve Milletimizin Hiçbir Zaman Unutamayacağı Hizmetleri Nedeniyle
Süleyman SEBA
Faruk SÜREN
Faruk ILGAZ