ÖDÜL TÖRENLERİ

GÖKÇE KARATAŞ 7. SPOR, SANAT VE EĞİTİM
ÖDÜLLERİNİ KAZANANLAR
(15 MART 2006)

YILIN YEREL SPORCUSU ÖDÜLÜ :
(2005 Yılındaki Başarıları Nedeniyle)
MKE Ankaragücü Spor Kulübünden, Emre GÜNGÖR
Gençlerbirliği Spor Kulübünden, Mehmet ÇAKIR

EROL YAŞAR YEREL GAZETECİLİK ve TV ÖZEL ÖDÜLÜ :
Yılın Yerel Gazetecilik Ödülü (SABAH), Sabah Ankara Gazetesi

YILIN SPOR GAZETECİSİ ÖDÜLÜ :
Vatan Doğan KOLOĞLU
Fanatik Tunç KAYALI
Milliyet Atilla GÖKÇE

YILIN TV’DE SPOR PROGRAMCILIĞI ve HABERCİLİĞİ ÖDÜLÜ :
Yılın TV’de Futbola Destek Ödülü :
LİG TV, Şansal BÜYÜKA

Yılın TV’de Basketbola Destek Ödülü :
Pota Programı, Avni KÜPELİ

Yılın TV Sporda Habercilik Ödülü :
CNN TÜRK, Uğur TENEKECİOĞLU

YILIN SPORCUSU ve SPOR OLAYI ÖDÜLÜ :
Futbol Dalı, (Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya 4.lüğü)
U 17 Yaş Altı Genç Milli Takım

YILIN EN BAŞARILI SPORCUSU ÖDÜLÜ :
(Güreşte yıllardır elde ettiği efsanevi başarı nedeniyle)
Hamza YERLİKAYA

YILIN TEKNİK ADAMI ÖDÜLÜ :
(Avrupa Şampiyonluğu ve Dünya 4.lüğü başarısını elde eden futbol takımının bu başarıları nedeniyle)
Abdullah AVCI (U17 Yaş Genç Milli Takım Teknik Direktörü)

YILIN FAIR PLAY ÖDÜLÜ :
(Elle attığı golü hakeme bildirip verilen golü iptal ettirmesi nedeniyle)
Galatasaray Paf Takımından, Özgürcan ÖZCAN

AKIN ÇAKMAKÇI EĞİTİM ÖDÜLÜ :
12. Ulusal Bilgisayar Olimpiyatı Dünya 2.liği Efecan POYRAZ

YILIN SAĞLIKTA HİZMET ÖDÜLÜ:
(Kanser Konusunda Topluma Büyük Hizmetleri Nedeniyle)
Filiz AKIN

YILIN EĞİTİM ÖDÜLÜ :
Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Marmara bölgesinde eğitim konusunda yıllardır yaptığı hizmetler ve Mehmetçik Dersaneleri İle fakir ve başarılı öğrencilere eğitim ve öğretim olanakları sağlaması nedeniyle,
Korgeneral Dursun BAK

SANATA KATKI VE HİZMET ÖDÜLÜ
İdil BİRET – Ayten GÖKÇER
Cüneyt GÖKÇER – Nejat UYGUR
Gazanfer ÖZCAN – Gönül Ülkü ÖZCAN
Prof.Dr. Alaattin YAVAŞÇA – Avni ANIL

ENGELLİLERDE HİZMET ÖDÜLÜ:
Spor dalında engelliler konusunda yıllardır yaptığı olağanüstü hizmetler nedeniyle,
( TESYEV VAKIF BAŞKANI ) Yavuz KOCAÖMER

YILIN SPOR ADAMI ÖDÜLÜ :
Dünya Okçuluk Federasyonu Federasyonu Başkanı uluslararası spor federasyonlarında ilk defa bir Türk spor adamının büyük başarı elde ederek başkanlığa seçilmesi nedeniyle,
Prof.Dr. Uğur ERDENER

FİFA Hakemi ve Merkez Hakem Kurul Üyesi olan ilk bayan hakemimiz,
Lale ORTA

Dünya Spor Yazarları Birliği genel sekreter yardımcılığına seçilmesi nedeniyle,
Esat YILMAER

ÜLKEYE VE GENÇLİĞE HİZMET ÖDÜLÜ :
Yıllardır sağlık, eğitim ve yükseköğretimde yaptığı olağanüstü hizmetler nedeniyle,
Prof. Dr. İhsan DOĞRAMACI

Edebiyat , sanat alanında verdiği eserler ve  tarihimizi çocuklarımza,  gençlerimize anlatan  ve milli şuuru yarattığı için “Şu Çılgın Türkler” adlı  kitabıyla
Turgut ÖZAKMAN

UNUTULAMAYANLAR

UNUTULAMAYAN SPORCU ÖDÜLÜ:
Sporcu Olarak Türk Sporuna Yaptıları ve Milletimizin
Hiçbir Zaman Unutamayacağı Hizmetleri Nedeniyle,
Gül AKBAŞ – Celal SANDAL
Tevfik KIŞ – İsmet IRAZ
Candan DUMANLI – Oktay ARICA
Turgay ŞEREN – Can BARTU – Nazmi BİLGE

UNUTULAMAYAN SPOR ADAMI ÖDÜLÜ:
Spor Adamı Olarak Türk Sporuna Yaptıkları ve Milletimizin Hiçbir Zaman Unutamayacağı Hizmetleri Nedeniyle,
Prof.Dr.Ali URAS – Jerfi FIRATLI
Erdenay OFLAS – Veli Necdet ARIĞ
Cezmi BAŞAR – Halit BALAMİR

UNUTULAMAYAN BAŞKAN ÖDÜLÜ:
Kulüp Başkanı Olarak Türk Sporuna Yaptıları ve Milletimizin Hiçbir Zaman Unutamayacağı Hizmetleri Nedeniyle,
Hakkı YETEN
Alp YALMAN
Ali ŞEN