GÖKÇE KARATAŞ 8. SPOR, SANAT, EĞİTİM VE SAĞLIK
öDÜLLERİNİ KAZANANLAR
(21 MART 2007)

YILIN YEREL SPORCUSU ÖDÜLÜ
2006 yılındaki başarıları nedeniyle

  • MKE Ankaragücü Spor Kulübü Serkan KIRINTILI
  • Gençlerbirliği Spor Kulübü Mehmet NAS

EROL YAŞAR TÜRKALP GAZETECİLİK ÖDÜLÜ

  • Amatör spora ve liselerarası spora verdiği destek nedeniyle
    Ali ÖCAL ( Sabah Gazetesi )
  • Spor gazeteciliğindeki başarıları nedeniyle
    Ersin UYSAL ( Sabah Gazetesi )

AKIN ÇAKMAKÇI EĞİTİM ÖDÜLÜ

  • Felsefe dalında yurt içi ve yurt dışı başarıları nedeniyle
    Coşan ÇAĞLAYAN

YILIN SPORCUSU TEŞVİK ÖDÜLÜ

  • Satranç Dalı (2006 16 Yaşaltı Avrupa Şampiyonu)
    Kübra ÖZTÜRK
  • Atletizm Dalı (2006 23 Yaşaltı Avrupa Kros Şampiyonu)
    Binnaz USLU

YILIN SPORCUSU ÖDÜLÜ

  • Boks Dalı (2006 Dünya Şampiyonu)
    Hasibe ERKOÇ
  • Atıcılık Dalı (2006 Ordulararası Dünya Şampiyonu)
    Yusuf DİKEÇ
  • Güreş Dalı (2006 Gençler Dünya Şampiyonu)
    İsmail GÜZEL

TV’DE YILIN SPORA KATKI ÖDÜLÜ

  • Sporun her dalına yaptığı teknik katkı nedeniyle
    TRT – Deniz GÜCÜYENER

TV’DE YILIN KÜLTÜR VE SANATA KATKII ÖDÜLÜ

  • Kültür ve sanatın çeşitli dallarına katkısı nedeniyle
    TV8 – Nebil ÖZGENTÜRK

TV’DE YILIN ÜLKEMİZ KÜLTÜRÜNE KATKI ÖDÜLÜ

  • Gezelim Görelim Programıyla ülkemiz kültürünün tanıtımına katkıda bulunması nedeniyle
    TRT – Nuray YILMAZ

YILIN FAİR PLAY ÖDÜLÜ

  • 102 Öğrencinin mücadele ettiği İlköğretim Okulları arasındaki yarışmada yarışın bitmesine 200m kala en yakın rakibinden 50m önde yarışın birincisi iken ikinci sıradaki arkadaşının yere yattığını görünce yarışı bırakıp arkadaşına yardım etmesi nedeniyle
    Hilal COŞKUNER

YILIN TEKNİK ADAMI ÖDÜLÜ

  • Grekoromen Milli Takımının Dünya şampiyonluğu başarısı nedeniyle
    Seçkin SARUHAN
  • Basketbol Milli Takımının Dünya 6.lığı başarısı nedeniyle
    Bogdan Tanjeviç

ENGELLİLERDE YILIN YÖNETİCİSİ ÖDÜLÜ

  • Beşiktaş Engelliler Spor Kulübündeki yöneticilik başarısı nedeniyle
    Erdem GÖKSEL BJK
  • Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezindeki yöneticilik başarısı nedeniyle
    İsmail ŞENTÜRK

ENGELLİLERDE YILIN SPORCUSU ÖDÜLÜ

  • Okçuluk dalı (2006 Avrupa 3.lüğü başarısı nedeniyle)
    Gizem GİRİŞMEN

ENGELLİLERDE YILIN SANATÇISI ÖDÜLÜ

  • Resim dalındaki başarıları nedeniyle
    Ayşe IŞIK

MEDYADA EĞİTİM VE GEÇLİĞE KATKI ÖDÜLÜ

  • CNN TURK’de Pozitif Eğitim Programı Kanal D’de Genç Bakış Programı Milliyet Gazetesi köşe yazıları nedeniyle
    Abbas GÜÇLÜ (CNN Turk – Kanal D – Milliyet Gazetesi)

EĞİTİMDE HİZMET ÖDÜLÜ

  • Görev yaptığı illerde yaptığı olağanüstü hizmetler sayesinde okullaşma oranındaki artışı sağlama ve bu konuda aldığı bireysel ödülleri aynı amaçla kullanması nedeniyle
    Nuri OKUTAN (Sakarya Valisi)
  • İlköğretim öğrencilerine yurt safhında interaktif metodla sportif alanda bilinçlendirmeleri nedeniyle
    Turgay KIRAN (Türkiye Milli Olimpiyat Akademi Komisyonu adına)

ÜLKE SAĞLIĞINA HİZMET ÖDÜLÜ

  • 30 yıldır aralıksız sağlık dalındaki olağanüstü hizmetleri nedeniyle
    Engin ÖZTÜRK (Hasvak Vakfı)

ÜLKEYE VE GENÇLİĞE HİZMET ÖDÜLÜ

  • Gençlik ve eğitim için yaptıkları olağanüstü hizmetleri nedeniyle
    İzzet BAYSAL & Kadir HAS

UNUTULAMAYANLAR
SANATA HİZMET ÖDÜLÜ

  • Müzeyyen SENAR
  • Hülya KOÇYİĞİT
  • Müjdat GEZEN
  • Nevzad ATLIĞ

SPORA HİZMET ÖDÜLÜ

  • Lefter KÜÇÜKANDONYADİS
  • Recep ADANIR
  • Yalçın GRANİT
  • Nazmi BARİ
  • Ali Osman RENKLİBAY

Bu ödüller  Ali Şevki Erek, Alp Yalman, Atilla Gökçe, Esat Yılmazer, Emre Karataş, Güray Soysal, Necmi Tanyolaç, Nevzat Avcı, Mustafa Salihoğlu, Refaiddin Şahin, Saffet Arıkan Bedük, Sedat Karataş, Tamgaç Ünal, Tevfik Sarpkaya, Tezer Ünal, Togay Bayatlı’dan oluşan değerli jürimizin titiz, kapsamlı incelemeleri ve değerlendirmeleri sonucu tespit edilmiştir.